Wrocław. Stolica Śląska. Nie Dolnego. Całego. Przez tysiąc lat. Każdego dnia w roku jest w nim coś ciekawego. Z przeszłości, z teraźniejszości, z przyszłości. Z miłości do tego miasta chcemy opowiadać wam jego fascynującą historię. Dzień po dniu. Czytajcie, wracajcie, fascynujcie się niepowtarzalnym klimatem tego miasta.

Wrocław to nie tylko opowieść o heroicznym mieście, które nie tylko kilkukrotnie zmieniło przynależność państwową, nazwę czy wszystkich mieszkańców. To miasto, które przeżyło swoją własną śmierć w końcu II wojny światowej. Tak jak Warszawa znikło z powierzchni ziemi by znów powstać. I znaczącymi gdzieniegdzie jego mapę zabytkami opowiada nam cicho o swojej dumnej przeszłości. Nie po to by wprawiać nas w nostalgiczny nastrój zadumy (choć nieumyślnie wciąż to czyni) ale by motywować do budowania lepszej przyszłości.

Wrocław napawa nas optymizmem, radością a przede wszystkim ciekawością. Jego historii, jego żywotności, jego piękna, wszystkiego co czyni go miastem wyjątkowym. O takim Wrocławiu chcemy wam opowiadać. Jeśli i dla was jest to szczególne miejsce na ziemi to czujcie się u nas jak w domu.